Koltuk Altı Kararmasına Etkili Doğal Çözümler

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte vücudumuzun örtüsü cildimizde, istenmeyen görüntülerle daha sık karşılaşabiliyoruz. Bunlardan birisi de koltuk altı bölgesindeki koyuluk veya kararma diyebiliriz. Özellikle, biz kadınların sıkça şikayetçi olduğu ve kafaya taktığı bir sorun olsa gerek.

Bu sorunun kaynağını düşünecek olursak, sıklıkla terleme, tüylerin jilet ile alınması ve kalitesiz epilasyon ürünlerinin kullanılması gibi gözüküyor. Ancak;  hormonal bozukluklar, bazı ilaç türleri ve koltukaltı lenf bezi kanseri gibi sebeplerden dolayı da koltuk altı bölgesi kararmaktadır.

Koltuk altı bölgesindeki kararmanın sebebi bilinerek çözüm aranması en doğru yol. Ancak; güzelliğe gölge düşüren bu sorunu, hiçbir yan etkisi olmayan doğal yöntemlerle de çözebilirsiniz? Nasıl mı?

Evde bulunan malzemelerle koltuk altı kararmasını gidermeniz mümkün. Şimdi bu doğal yöntemleri sizlere aktarmak istiyoruz.

Süt ile Tedavi Yöntemi :

koltuk-alti3* 2 yemek kaşığı süt

* 1 çay kaşığı lor

* 1 yemek kaşığı un

Tüm malzemeleri karıştırın, bir hamur elde edin, koltuk altınıza sürün, 15 dakika bekletin. Soğuk su ile temizleyin. Bu karışım koltuk altı ölü hücrelerini arındıracaktır. Düzenli tedavi ile kısa sürede etkisini görebilirsiniz.

Şeker ile Tedavi Yöntemi :

* 1 çorba kaşığı zeytinyağı

* 1 çorba kaşığı şeker

Tüm malzemeleri karıştırın. Koltuk altınızı bu karışım ile düzenli aralıklarla ovun. Etkili bir sonuç için duştan sonra yapılması faydalıdır

Karbonat ile Tedavi Yöntemi :

* 1 tatlı kaşığı karbonat

* 1 tatlı kaşığı su

Malzemeleri karıştırın ve koltuk altınıza sürün. 15 dakika bekletin. Düzenli aralıklarla yapılan bu uygulama kısa sürede etkisini gösterecektir. Kesin sonuç için her gün bu yöntemi uygulayın.

Dilimlenmiş Patates İle Tedavi Yöntemi : 

İnce dilimlenmiş bir patates ile koltuk altınızı her gün 15 dakika boyunca ovun. Bu yöntem her gün uygulandığında etkili olacaktır.

(Visited 48 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 3 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.