Koltuk Altını Beyazlatma Yöntemleri

Koltuk altı kararmasının pek çok sebebi olabilir.

Bunun başta sebebi koltuk altı kılları için uyguladığınız epilasyon yöntemi veya bu uygulama sırasındaki bir hatanız olabilir (Aşırı sıcak ağda kullanmak mesela), terleme sorunu olabilir koltuk altlarının yeterince havalandırılmaması olabilir. Bazı ter önleyici ürünler koltuk altlarını karartabilir. Bunun dışında hormon bozuklukları, bazı hastalıklar ve ilaçlar da koltuk altı kararması sorununa yol açabilir. Bu sorun bazen genetik de olabilir.  Güzel kokması, ter kokmamak için kullandığımız deodorant, roll-on’ların içindeki bazı kimyasallar da koltuk altı kararmasına yol açabilir.

Özellikle yaz aylarında bu durum daha çok sorun haline geliyor olsa gerek. Çünkü artan sıcaklık, japone veya düşük kollu giysiler giymeyi gerektiriyor.

Ama; şimdi, bu can sıkıcı durumdan kurtulmanızı sağlayabilecek bazı doğal yöntemleri sizlere aktarmak istiyoruz.

Koltuk altını beyazlatmaya yarayan ve evde hazırlanabilen yöntemler :

Patatesle beyazlatma: Birkaç tane patates dilimleyip koltuk altınızı ovalayabilirsiniz.5-10 dakika bu işlemi yapıp ılık bir suyla yıkamanız yeterli olacaktır.

koltukLimon ile beyazlatma: Cildinizin herhangi bir bölgesinde oluşan bir kararmada limon etkili bir beyazlatma yöntemidir. Duş öncesi koltuk altınızı bir limon dilimiyle ovalayabilirsiniz. Böylece dökülen ölü deriler sayesinde rahatsız olduğunuz bu görünümden kolayca kurtulabilirsiniz.

Salatalık uygulaması: Limonun tahriş edebilme ihtimaline karşı limon suyunu salatalık suyuyla karıştırıp uygulayabilirsiniz. Salatalık cildin tahriş olmasını ve kaşınmasını engeller.

Karbonat kullanmak: Koltuk altı kararmasına uygulanabilecek doğal ürünlerden biri de karbonat kullanmaktır. Karbonatı suyla karıştırıp koltuk altınıza fırçalama yoluyla uygulayabilirsiniz. Karbonat hem kötü kokunun yok olmasında yardımcı olur, hem de fırçalama sayesinde tıkanmış gözenekler açılır.

Nohut unu ile beyazlatma: Nohut unu da koltuk altı kararmasını beyazlatmada etkili yöntemlerden biridir. Nohut ununu, yoğurt, limon ve bir tutam zerdeçal ile karıştırıp bir maske elde edebilirsiniz. Bu karışım beyazlatmanın yanı sıra cildinizin nemini korumasında da faydalı olacaktır.

Şeker maskesi : 1 su bardağı esmer şeker ve 3 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırıp koltuk altınıza nemlendirici sürdükten sonra uygulayın. 5 dakika bekletin. Bu karışımı haftada 1 kez uygulayın.

Pomza taşı : Koltuk altı bölgenizdeki siyah kötü görüntüden kurtulmak için; eczane ve  aktardan temin edebileceğiniz pomza taşından faydalanabilirsiniz. Yapmanız gereken taşı iyice ıslatmak ve koltuk altı bölgenize sürmektir.

Bu uygulama, koltuk altınızı ölü hücrelerden kurtarıp, beyazlatacaktır.

Eğer, bu uygulamalardan sonra istediğiniz sonucu alamadınız ise, mutlaka bir doktora başvurun. Belki, bu durum bir hastalığın habercisi olabilir.

(Visited 59 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 4 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.