Koltukaltı Kararması Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Daha çok yazın önemsenen koltukaltı kararması, belli nedenler sonucunda ortaya çıkabilir. Bunları şöyle sıralayabiliriz.

Yazın aşırı terleme, koltukaltını jiletle alma, kullanılan ağdanın kalitesiz olması, epilasyon sonrası meydana gelen koltuk altı kararmaları gibi çeşitli dış etkenlere bağlı olan sebepler sıralanabilir. Koltukaltında meydana gelen kararmanın genellikle ciddi bir nedeni bulunmayabilir. Ancak sebebi muhakkak araştırılmalıdır. Bazen, koltuk altında meydana gelen kararma hormonal bozukluklar, kullanılan ilaçlar hatta kanser gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkabiliyor.

Bu arada; koltukaltı kararması kişide özgüven eksikliği, psikolojik bozukluk ve mutsuzluk gibi durumlara sebebiyet verebilir. İşte böyle bir durum karşısında ne yapılabilir veya sizin ne yapmanız gerekir? Biz bu konuda sizlere yardımcı olmak adına bazı araştırmalarımızı sizlere sunmak istiyoruz.

Şimdi, size vereceğimiz yöntemleri uygulayarak koltukaltında meydana gelen kararmalardan kısa bir süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Koltukaltı kararmalarını geçiren  doğal tedavi yöntemleri :

koltuk-alti4Dilimlenmiş patates yöntemi :
İnce bir dilim patatesle koltukaltınızı ovuşturarak burada meydana gelen esmerliği önleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken koltukaltı bölgenizi patates dilimiyle her gün 10 dk boyunca ovalayın. Belirli bir zaman sonra rengin açıldığını fark edeceksiniz.

Şeker yöntemi :
Koltukaltı kararması için bir diğer yöntemde şeker yöntemidir. Bir çorba kaşığı zeytinyağı ve bir çorba kaşığı şekeri karıştırarak koltukaltı bölgenizi düzenli aralıklarla ovun. Bu uygulamayı duştan sonra yapmak daha etkili sonuç almanızı sağlayacaktır.

Süt yöntemi :
Sütte yer alan vitamin ve yağ asitleri cildi aydınlatma özelliğine sahiptir. İki yemek kaşığı süt, bir çay kaşığı lor ve bir yemek kaşığı un ile bir hamur
oluşturun. Cilde uygulayın, 15 dakika bekletin ve soğuk su ile durulayın. Bu hamur cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlayacaktır. Tam yağlı süt krema ile daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Karbonat yöntemi 
Karbonatın cilt için olan faydaları koltukaltı bölgesine olan faydasıyla bir kez daha karşımıza çıkıyor. Güzellik reçetelerinde sık sık karşımıza çıkan karbonat koltukaltı kararmasına oldukça iyi gelmektedir.  bir miktar karbonat ve suyu karıştırın o bölgeye düzenli aralıklarla uygulamak koltukaltında meydana gelen kararmayı geçirecektir.

(Visited 43 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 10 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.