Ne Zaman Detoks Yapmalıyız? Detoks Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Detoks, vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmak ve daha sağlıklı çalışan bir metabolizmaya sahip olmak için başvurulan bir yöntemdir.

Herkesin belirli aralıklarla vücudunu dinlendirmeye ve vücudunu temizlemeye ihtiyacı vardır.

Peki, vücudumuzun detoks’a ihtiyacı olduğunu nasıl anlarız? Kolay. Nasıl Mı? Aslında, Vücut Detoksa ihtiyacı olduğunun sinyallerini verir.

Şimdi, Vücudumuzun Detoksa İhtiyacınız Olduğunu Gösteren Sinyallerden bahsedelim.

Baş ağrısı, sırt ağrıları, sık sık soğuk algınlığına yakalanmak, yorgunluk, eklem ağrıları, burun kaşıntısı, sinirlilik, deri döküntüleri, öksürük, uyku hali, deri kızarıklıkları, göğüs hırıltısı, gözlerde iritasyon, uykusuzluk, bulantı, boğaz ağrısı, savunma sisteminizde yavaşlama, baş dönmesi, hazımsızlık, boyun tutulması, değişken ruhsal yapı, anoreksiya, sinüslerin tıkanması, anksiyete, ağız kokusu, dolaşım bozukluğu, ateş, depresyon, kabızlık, gibi şikayetler, detoksa ihtiyacımız olduğunu gösteren işaretlerdir.

Detoks  yapmak için;

* İlk önce soluduğumuz hava temiz olmalı. Doğru bir şekilde solunum yapmayı bilmeli, diyaframımızı kullanmayı öğrenmeliyiz.

detoks4* Kanımızda bulunan oksijen miktarı düşük olmamalı. Aksi takdirde detoks yapamayız. Çünkü, oksijen var olan en etkili antioksidandır. Tüm toksinler vücuttan atılmak için önce oksijenle birleşmeli. Bu nedenle oksijen takviyesi almak için, ozon ve oksijen tedavileri uygulatmak çok önemli.

* Yenilenler ve içilenler toksik olmamalı. İçtiğiniz suyun kalitesi çok önemli. İdeal bir diyet uygulandığında dahi içilen suyun ph derecesi ile vücudunuzun asit dengesini bozabilirsiniz. Su, ideal olarak ph 7.35 ile 7.60 değerleri arasında olmalıdır.

* Kan ve diğer vücut sıvılarının alkalik olması gerekir. Sağlıklı bir vücutta, kan ve diğer vücut sıvılarının birçoğu, deniz suyuna benzer şekilde hafif alkaliktir. Alkalik ve oksijen, sağlıklı olmanın ve güçlü bir bağışıklık sisteminin şartlarındandır. Bakteriyel, virütik ve mantar kökenli enfeksiyonlar oksijenle yeterince beslenmiş ve alkalik dokularda gelişemezler. Mikropların neredeyse tamamı bu ortamda etkisiz hale gelir.

Demek ki detoks yaparken amacımız; asit oranımızı ph 7 oranında tutmaya çalışmak ve oksijen oranımızı arttırmak olmalıdır.

Bu sonuçları elde etmek için, düzenli bir şekilde beslenip, yaşam tarzımızı da değiştirmeliyiz.

(Visited 54 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 10 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.