Nezle ve Gribi Kolay Atlatmanın Yolları

Kesin bir tedavisi veya çözümü olmayan, nezle ve grip gibi hastalıklar için, bazı önlemler alarak kolay atlatmak mümükün. Dikkat edilecek kurallar aslında çok basit.

Nezle ve Gribi Kolay Geçirmek İçin :

* Ellenizi Yıkayın : Grip ve nezle virüsü dokunma ile geçer. Hatta bazı virüs türleri, çok uzun süre. telefon, bilgisayar klevyesi gibi yerlerde kalabilir. Ellerinizi sıklıkla yıkamanız iyi bir adım olacaktır.

* Hapşururken Ağzınızı Kapatmayın : Öksürme ve hapşırma sırasında, ağzınızı elinizle kapatmayın. ele bulaşan virisün temizlenmesi zordur. Yanınızda mendil yoksa başınızı insanlardan uzak bir tarafa çevirerek havaya hapşırın.

* Yüzünüze Dokunmayın : Üşütme ve grip virüsleri vücudunuza burun, göz ve ağzınızdan girebilir. Gripseniz ya da grip olan birileriyle görüşüyorsanız yüze dokunmayın.

* Bol Sıvı İçin : Bol sıvı almak virüslerin vücuttan uzaklatırılması için iyi bir yoldur. Günde 87 bardak su içmek sizleri sağlıklı kılar.

* Saunayı Kullanın : Haftada 2 kez saunaya girmek virüsleri büyük bir ölçüde vücuttan uzaklaştırır.

* Temiz Hava Alın : Temiz hava almak, çok faydalıdır. Çünkü, Soğuk havada içerde kalan insanlar, kuru ve aynı havayı sürekli soludukları için virüslere maruz kalırlar.

* Düzenli Egzersiz Yapın : Egzersiz kalbin kan pompalama hızını artırır. Hızlı nefes almak akciğerlere oksijenin hızlı transfer edilmesini ve vücut ısısını artırarak terlemeyi sağlar. Bu egzersizler hücrelerde bulunan virüslerin doğal olarak ölmesini sağlar.

* Bol bol Meyve ve Sebze Yiyin : Sebze ve meyveler metabolizmayı güçlendirir. Vitamin ilaçları yerine koyu yeşil, kırmızı ve sarı sebze ve meyveler tüketin.

* Yoğurdu İhmal Etmeyin : Bazı araştırmalara göre günde 1 kase az yağlı yoğurt yemek gribi ya da üşütmeyi yüzde 25 azaltıyor. Araştırmacılar yoğurtta bulunan bakterilerin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve hastalıklardan koruduğunu belirtiyor.

* Sigara İçmeyin : Aşırı sigara içenlerin üşütme ve grip virüsüne daha kolay yakalandıkları biliniyor. Sigara bağışıklık sistenini zayıflatıyor ve hastalanmayı kolaylaştırıyor.

* Alkolü Bırakın veya En Az Seviyeye İndirin : Aşırı alkol tüketimi bağışıklık sistemini baskılar ve kişiyi hastalıklara hazır hale getirir. Alkol ayrıca vücudu susuz bırakır. Bu nedenle alkol kullananların sıvı tüketime dikkat etmeleri gerekiyor.

* Relaks Olun Rahatlayın : Rahat ve stresten uzak olmak bağışıklık sistemini kuvvetlendiren en iyi ilaçtır.

“Soğuk Algınlığı ve Gribe İyi Gelen Bitki Çayları” bu konumuz için tıklayınız.

“Nezle ve Grip için Doğal ve Etkili Tedavi” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 100 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 4 oy)
Latest Comments
  1. hasan

    allah razı olsun denycem

  2. hasan gider

    çok güzel bir bilgi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.