Öksürüğü Kesmenin Yolları

Öksürük, solunum yolu hastalıklarının en belirgin şikayetidir.

Soğukların başlaması ile birlikte, büyük, küçük herkesin yakasında olabilecek ve üstelikte bulaşıcı olan, grip, nezle, soğuk algınlığı, gibi hastalıklar  öksürüğe davetiye çıkarmaktadır. Aslında, bu gibi hastalıklar sonucu oluşan öksürük bizim için faydalıdır.

Nasıl olur demeyin. Çünkü, hastalık bakiyesi yabancı maddeleri ve mukusu ciğerlerden atabilmek için öksürüğe ihtiyaç var.

Belki o an an için, ağrı, acı ve gözler yaş içinde kalıyor. Ancak, öksürüğü kolay atlamanın yolları da var, diyor ve bu makalemezde bunlardan bahsetmek istiyoruz.

Size vereceğimiz bu öneriler ile hem rahatlayacak, hem de öksürüğü kolay atlatacaksınız.

Öksürüğü Kolay Atlatmanın Yolları :

Bol sıvı tüketin : Sıvı tüketmek, hem mukus tabakasını yumuşatacak, hem de tahriş olan boğazınızın daha az acımasını sağlayacak. Kuru öksürüğün çaresi ballı sıcak su, çay ya da limon suyundan geçiyor.

Başınızı yüksek tutun : Gece yatarken başınızın altına bir yerine iki yastık koymayı deneyin. Böylece daha rahat nefes alacaksınız. Hem de kuru öksürük sizi uyandırmayacak.

Pastil alın : Pahalı pastillerin ucuz olanlarından, hatta sıradan şekerlerden bile farkı yok. Pastil öksürüğün gelmesini engellemiyor. Ama öksürük anında boğazınızın daha rahat hissetmesini sağlıyor.

Sigaraya ara verin : Boğazınızın daha da tahriş olmasını istemiyorsanız bir süre sigara içmemelisiniz.

Dumandan uzak durun : Hava kirliliğinin tavan yaptığı bu dönemlerde dumandan, pislikten nasıl uzak durulabilir? Bunun için bir maske takabilirsiniz. Konuyu doktorunuza danışın.

Öksürüğün nedenini araştırın : Öksürüklerin büyük kısmı solunum yolu sorunlarıyla ilişkili. Emin değilseniz altını kurcalamakta yarar var. Sorun mide asitleriyle de tetiklenebilir.

Öksürük için üretilmiş ilaçlar kullanın : Soğuk algınlığının tüm belirtilerine iyi geldiğini iddia eden ilaçlar pek etkili değil. Sadece öksürüğe odaklanan klasik öksürük şurupları çok daha faydalı.

“Öksürüğü Geçiren Doğal Karışımlar” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

“Öksürük ve Balgam için Elma Çayı” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

(Visited 117 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 8 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.