Resimli Bel İnceltme Egzersizleri

İncecik bir bel hepimizin rüyası değil mi?

Belinizi çepeçevre saran o yağ kütlesinden kurtulmak istiyorsanız, önce yediklerinizi kontrol altına almanız gerekiyor; ama egzersiz de şart. Çünkü bu bölgedeki yağlardan yavaş yavaş kurtulsanız bile, egzersiz yapmadan istediğiniz düz ve sıkı görünüme kavuşmak biraz zor.

Bu konu hakkında yaptığımız araştırmalar sonucunda, sizleri yormayacak ve zorlamayacak, kolay egzersizleri sizlere sunmak istedik.

Bu egzersizler sayesinde beliniz incelecek, sırtınız güçlencek ve omurganız esneyecek. Böylece daha uzun boylu ve zarif görünürken, forma da girmiş olacaksınız.

Egzersizlerden randıman almak için haftada üç ila dört kez yapmanızı öneriyoruz. Ayrıca egzersiz esnasında karın, sırt ve bacak kaslarınızı sıkın.

İşte size önereceğimiz 3 egzersiz :

1. Egzersiz :


A: Yere uzanıp sol yanınız üzerine yatın. Sağ ayağınızı fotoğraftaki gibi sol ayağınızın üzerine atın ve sağ elinizi başınızın arkasına koyun. Eliniz ileri bakacak şekilde dirseğinize dayanarak güç alın. Dirseğinizle omzunuzun bir hizada olmasına dikkat edin. Şimdi yere değen kolunuzdan destek alarak kalçanızı ve bacaklarınızı yerden kaldırın.

B : Yavaş yavaş alçalın ama yere değmeyin. 10 tekrar yaptıktan sonra bacak değiştirip tekrarlayın.

2. Egzersiz :

A : Yere oturun. Dizlerinizi kendinize doğru çekin ve ayaklarınızı yerden kaldırmayın. Şimdi bir ila bir buçuk kiloluk bir dambılı iki ucundan tutun ve kollarınızı göğüs hizasında ileri doğru uzatın.

B : Kollarınızı düz tutup sol bacağınızı kaldırırken, karın kaslarınızı sıkarak gövdenizle sola dönüp dambılı aşağı indirip yere yakın tutun. Başlangıç pozisyonuna dönüp sonra sağ yanınıza dönerek devam edin. Sağ-sol değişimini yaparak 10 tekrar yapın.

3. Egzersiz :

Yere oturup bacaklarınızı sol yanınıza doğru kırın ama kendinizi kasmadan, rahatça oturun. Bu esnada sağ ayağınız da sol dizinize değsin. Sol baldırınızı sol elinizle tuttuktan sonra, sağ kolunuzu yukarı uzatın.Kendinizi zorlamadan sol yanınıza doğru esnerken sağ elinize bakın. Diğer yanınızla tekrarlayın.

Bunları yapmayın: Egzersiz esnasında öne eğilmeyin, omuzlarınızı kambur tutmayın.

“Bel İncelten Egzersizler” konumuzu okumak isterseniz tıklayın.

ZAYIFLAMA ile ilgili diğer konularımız için tıklayın.

EGZERSİZ ile ilgili diğer konularımız için tıklayın.

(Visited 93 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 3 oy)
Latest Comments
 1. DERYA

  Muhteşem çok güzel 100 altından 90 güzel fena değil o yüzden 90 verdim daha güzel de olabilir
  🙂

 2. DERYA

  muhteşem
  🙂
  😛
  😀

 3. melek

  süpermiş ya 😀 😀 😀

 4. zeynep

  beğendm:DD

 5. Anonim

  Super bir aydır yapıyorum faydasını gördüm tavsiye ederim

 6. mala

  doğru hareketleri doğru bie7imde uyuglumalısınız. Eğer f6zel bir rahatsızlığınız yok ise gf6bek eritme egzersizlerini uzman doktorunuzdan da aldığınız f6neriler doğrultusunda gfcnlfck olarak

 7. Eda demiş ki

  Çok güzel beyendim

 8. Feriha

  ya çok güzel bu beyendim

 9. işın

  beyəndim

 10. anonim

  Umarım işe yarar!!

 11. hulya

  bugün okudum ve deniyecem faydası varmı acaba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.