Saçları Hızlı Uzatmanın Yolları

Bazı insanların saçları çok zor uzar. Uzaması içinde yapmadıkları, denemedikleri yöntem kalmaz. Ama aslında, beslenme şekli, saçların düzenli bakımı ve kesimi saçlarınızın uzamasında büyük etkileri vardır.

Saçlarınızın hızlı uzaması için:

* Protein ağırlıklı yiyecekleri tercih etmelisiniz. Et, süt, yumurta gibi besinler saçların uzamasını kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda beslenmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca kafeinli ve alkollü yiyeceklerden kaçının. Çünkü kafein ve alkol saçlarınızı yıpranmasına neden olur.

* Saçlarınızı çok sıcak ve soğuk su ile yıkamayın. Sıcak su saç köklerinizi harekete geçirmez. Bu yüzden saçlarınızı ılık su ile yıkamayı tercih edin. Çünkü ılık su saç derinizdeki hücrelerin harekete geçmesini sağlar.

* Saç diplerinize uygulayacağız masaj da saçlarınızın uzamasında büyük bir öneme sahiptir. Bu masaja ile saç diplerinizi uyarmış olduğunuzdan saç kökleriniz canlanmış olur.

* Bol miktarda su tüketilmesinin saç uzamasında büyük rolü vardır. Su sağlığınıza yararı olduğu gibi saçlarınızı besler ve daha hızlı uzamasını sağlar.

* Belli aralıklarla uçlarındaki kırıkları kestirmelisiniz. Saçların kırıklarının fazla olması geç uzamasına neden olur.

* Unutulmaması gereken önemli ipuçlarından biri de, şampuanı saçlarınızın diplerine, saç kremlerini ise sadece saçlarınızın uçlarını sürmeniz gerekiyor.

Eğer saçlarınızın biraz daha hızlı uzamasını istiyorsanız,

* Sprey ve jöle şekillendiricileri bir müddet kullanmamalısınız. Bu maddeler saç diplerine ulaştığı zaman, saç köklerinizin tıkanmasına neden olacağından, daha yavaş uzamasına neden olur.

 

“Saçların Çabuk Uzaması için Ne Yapılmalıdır?” bu konumuzu okumak için tıklayınız.

“Estetisyen Gülten Şenşafak’tan Saçları Çabuk Uzatan Formüller” bu konumuzu okumak için tıklayınız.

(Visited 42 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Latest Comments
 1. naz

  evet benimde sacim uzun bu konularada dikkat ederim

 2. zarina

  saclara bakmak cok zordur amma benim saclarim cok guzel ve uzun

 3. qafqaz

  cok gozeldi cok sag olun

 4. lale

  cok gozeldi cok sag olun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.