Saçları Parlatan Doğal Maskeler

Saçlar, güneş, rüzgar, deniz, klorlu su, yanlış veya sık sık kullanılan kozmetik ürünler, sık sık çekilen fön gibi uğraşlar sonucunda yıpranır ve mat bir görünüme kavuşur.

Şimdi bu makalemizde, mat görünümlü saçlarınızın ışıl ışıl parlak görünmesini sağlayacak doğal bakımlardan söz etmek istiyoruz.

İşte;

Evde uygulanan bu bakımlar sayesinde, saçlarınız eski parlaklığını kazanacak ve ışıl ışıl görünecektir.

Saçlara Parlaklık Veren Doğal Bakımlar :

Un ve Elma Sirkesi Karışımı :

Bir kasede, un ile elma sirkesini kıvamlı bir şekilde karıştırın. Bu karışımı, saçlarınıza masaj ile yedirin. Saçlarınızı toplayın ve üzerine bone geçirin.

Maskeyi saçınızda yarım saat bekletin ve ılık su ile durulayın. Sakın sıcak su kullanmayın. Çünkü sıcak su, maskenin saçınızdan akmasını zorlaştırır.

Buğday, aminoasit, E ve B Vitamini içermektedir.

Bu maske ile saçlar, hem parlaklık, hem de dolaşmayı engelleyen bir esneklik kazanacaktır.

Muz ve Bal Karışımı :

Muz ile balı blendırdan geçirin ve macun haline gelmesini sağlayın. Karışımı, temiz saça, tarak veya fırça yardımı ile kökten uca tüm saçınıza yedirin.

Saçınızı, streç film veya bir bone ile kapatın. Bu şekilde bir saat bekleyin. Maskeyi bol su ile durulayın ve sonra saç tipinize uygun şampuan ile şampuanlayın.

Bu maskenin içerisindeki muz, çok çeşitli amino asitler, potasyum, A, B, C ve E vitaminleri içerdiğinden saçınız için tam bir güzellik kaynağı. Bal ise, saç ve saçlı deriyi besleyen bir besin. Bu maskeyi ayda bir kez uygulayabilirsiniz.

Susam ve Hindistan Cevizi Karışımı :

Malzemeleri blendırda iyice karıştırın. Karışımı, temiz saça iyice yedirin. Sonra, parmaklarınızla 15 dakika saç diplerine masaj yapın. Bu şekilde 5 dakika bekleyin ve durulayın. Yumuşak bir şampuanla, saçınızı yıkayın.

Bu maske, saçlarınıza ipeksi bir yumuşaklık kazandıracaktır. Hindistan cevizi, içeriğindeki mineral ve vitaminler sayesinde saçlı deriye rahatlık verecektir.

Bu maskeyi 15 günde bir uygulayabilirsiniz.

“Saçların Parlak olması için Ne Yapmalı?” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

“Saçların İhtiyacı Olan Vitaminler ve Besinler” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

(Visited 142 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 2 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.