Selülit Önleyici Egzersizler

Dokulardaki yağ birikimi zamanla dolaşım ve beslenme bozukluklarına, su tutulmasına ve deformasyonlara neden olur. İşte portakal kabuğu görünümünde oluşan bu yumrulara selülit denir.

Selülit, daha çok karın, kalça, kol ve bacak bölgesinde görülür.

Selülitten kurtulabilmek için sadece yediklerinize, içtiklerinize dikkat etmeniz yeterli değildir. Aynı zamanda egzersiz de yapmanız gerekir.

Selülitlerinizi Yok Edecek Egzersiz Hareketleri :

* Bacaklarınızı gerin. Özellikle bacaklar ve karın için ayaklarınızı uzatarak yere oturun ve duruşunuzu kollarınızla destekleyin. Bir bacağınızı kırarken diğerini uzatın. Parmak uçlarınız yukarıda olsun.

 

Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

* Kalçalarınız ve baldırlarınız için zıplayın.Bacaklarınızı hafif açarak ayakta durun. Sağ bacağınızın üzerinde zıplarken sol diziniz ile sağ dirseğinize dokunun.

Bu hareketi değiştirerek 20 kere tekrarlayın. Bu arada düzenli bir şekilde nefes almayı da unutmayın.

* Baldırlarınız gerginleşmeli.Bunun için, dizlerinizin üzerine oturun ve ellerinizle duruşunuzu destekleyin. Sağ bacağınızı arkaya doğru uzatın. Bir süre öyle durduktan sonra tekrar eski pozisyonunuza geri dönün.

 

Bu hareketi 10 kere tekrarlayın. Ama bu arada baldırlarınızın ve kalçalarınızın gergin durmasına özen gösterin. Bütün bu hareketi de 3 kez tekrarlayın.

 

“SELÜLİT” ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

“EGZERSİZ” ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 36 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 2 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.