Selülit Önleyici Yiyecekler

Selülit, bağ dokusu iltihabı olarak bilinir. Hormonal ve dolaşım bozukluğundan kaynaklanan bir rahatsızlıktır.

Selülit, günümüz kadınlarının en önemli sorunlarından birisidir. Uzmanlar, selülitten korunmak için, doğru beslenmenin önemini vurgulayarak, bol, bol meyve ve sebze yenilmesini, doğal gıdalar tüketilmesini öneriyorlar.

Selülitten Kurtulmak için Ne Yemeli? Selüliti Yok Edecek Besinler:

Ispanak ve pazı: Liflidir, bağırsak çalıştırır, kan yapar ve selülite karşı savaşan bir diyetin yazgeçilmezidir.

Enginar ve iç bakla: Biri karaciğeri detokslarken öbürü karaciğer içerisindeki küçük safra kanallarının çalışmasını destekler. Bu nedenle enginar ve iç baklayı beraber tüketmek iyidir.

Tam buğday türevleri, kabuklu pirinç: B vitamini içerir. Kabızlık yapmaz. Buğday ve pirinci rafine edilmiş şekliyle tüketmeyin.

Kepekli makarna ve kepekli ürünler: Aslında tam buğday ürünlerini daha çok tercih ediyorum ama beyaz makarnaya göre sebzeyle birlikte ya da az yağlı yoğurt, peynir ile tüketilen kepekli makarna daha uygundur. Kepek bağırsakları çalıştırır.

Bakliyatlar: Posalı, çeperli, gıdalar olup bağırsakları çalıştırır. Demir ve B vitamini içerirler. Kuru fasulye hariç hepsinin glisemik indeksi düşüktür. Ayrıca bitkisel protein içerdikleri için bedenin sıkılaşmasma yardımcı olur.

Az şekerli taze meyveler: Taze meyve olmadan sağlıklı bir beslenme programı olmaz. Ancak bu meyveleri hep hatırlattığım gibi ara öğünde yiyin. Mevsim meyvesi ve şeker oranları düşük olsun.

Brüksel lahanası, kara lahana, brokoli, semizotu, madımak, taze Ege otları: Hepsi birer şifa kaynağıdır. Vücuttan toksik maddelerin atılmasına yardımcı olurlar.

Yulaf ezmesi: Bir şifa deposudur. Bağırsak çalıştırır.

Roka, tere maydanoz, marul, dereotu, taze soğan: Hepsi birer vitamin deposudur. Yeşillikler vücut için antioksidan kaynağıdır. Hem tokluk sağlar hem de selülite karşı mücadelede vazgeçilmez gıdalardır.

Turp: Kırmızısı, beyazı, siyahı hepsi vücudun ödem çözmesine yardımcı olur.

Yağsız tavuk eti, az yağlı, f beyaz etli balık, hindi, yumurta beyazı: Vücudun sıkılaşması için gerekli olan protein ihtiyacını karşılar. Tok tutup acıkmayı geciktirir.

“Selülit” ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

“Beslenme” ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

“Güzellik” ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 30 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 4 oy)
Latest Comments
  1. aygen berk

    tecrübeleriinizi ve bilginizi bizimle paylaştığınız için binlerce teşekkürler….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.