Kategoriler

Sivilce İzlerini Geçiren Doğal Tedaviler

Daha çok yağlı ciltlerde oluşan sivilcelerin,  el ile sıkılması veya patlatılması sonucu ciltte iz bırakma ihtimali fazladır.  Ayrıca; kanlı sivilcelerin iz bırakma ihtimali fazladır.

Özellikle, beyaz tenli kişilerde daha çok göze çarpan sivilce izleri, güzelliği ve psikoloji bozan önemli bir cilt sorunudur.

Bu makalemizde, güzelliğe gölge düşüren sivilce lekeleri veya sivilce izleri üzerinde durmak istedik.

Sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce izleri kısa sürede nasıl kaybolur? Sivilce izlerini kaybeden doğal tedaviler, maskeler neler olabilir? Bu soruların cevabını bu makalemizde bulabilirsiniz.

 

Öncelikle, sivilceler ile oynanmamalı, sıkılmamalı, cilt temiz tutulmalı, sivilcelerin üzeri makyaj ile kapatılmamalı diyor ve sivilce izlerini geçiren doğal tariflerimizi veriyoruz.

Sivilce İzlerini Geçiren Peeling Tarifleri :

sivilceLimon, maya ve toz şeker peelingi: Banyoda yüzünüze bu peelingi  yaparak sivilce ve izlerinden zamanla kurtulabilirsiniz. Peeling yapmak için iki kaşık toz şekeri, mayayı ve limon suyunu karıştırarak izlerin bulunduğu bölgeye daha yoğun olmak üzere tüm yüzünüze sürün. Çok bastırmadan hafifçe ovaladıktan sonra 2 dakika bekleyin ve yüzünüzü durulayın. Bu peelingi haftada 1 kere uyguladığınızda hem cildiniz güzelleşecek, hem de sivilce izleriniz zamanla kaybolacaktır.

Elma sirkesi, bal ve toz şeker peelingi:Bu peelingi hazırlamak için bir kaşık balı yine bir kaşık elma sirkesi ve 2 kaşık toz şekerle karıştırın. Banyodan 10 dakika önce yüzünüze hafifçe ovuşturarak yedirin. Daha sonra duşa girin.

Sivilce izlerini gidermek için bu iki yöntemden birini deneyebilirsiniz. Birden fazla peelingi aynı anda denemek, cildinizin üst derisine zarar verebilir.


YORUMLAR