Soğuk Algınlığı, Grip ve Nezle Gibi Hastalıkları Kolay ve Çabuk Geçiren Doğal Tedaviler

Soğuk algınlığı, grip ve nezle özellikle kış aylarında sık karşılaşılan solunum yolu hastalıklarıdır. Bu hastalıklar kişiyi aniden yatağa düşürüp, yaşam kalitesini bozabiliyor. Bu hastalıkların, daha ciddi tablolara yol açmadan, hafif bir şekilde geçirebilmek ve çevreye bulaştırmamak için öncelikle bazı tedbirler alabilirsiniz.

Mesela; istirahat edin, kendinizi sıcak tutun, bol sıvı alın, bol C vitamini alın, odanızı havalandırın, sigara içmeyin, yorulmayın.

Bu önlemler, hastalığınızı mutlaka hafifletecektir. Ama bu arada evinizde uygulayacağınız bazı doğal tedaviler de hastalığınızın çabuk geçmesini sağlayacaktır.

Şimdi;  soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi hastalıkların kolay ve çabuk geçmesini sağlayacak, ilaç mahiyetindeki  gıdalarla tedavi olanaklarına değinmek istiyoruz.

nezle-gripSoğuk Algınlığı, Grip ve Nezle Gibi Hastalıklara Evde Uygulanan Doğal Tedaviler

Sarımsak :

Sarımsak, antiviral etkisi ile uzun zamandır biliniyor. Yapılan yeni araştırmalara göre, sarımsağın soğuk algınlığı ve grip hastası için ortak bir problem olan bronşitlere karşı savaştığını ortaya çıkardı. Çorba, güveç, sulu ve ana yemeklerinize sarımsak ekleyerek sarımsağın antiviral etkisinden yararlanabilirsiniz.

Yeşil çay :

Yeşil çayda bulunan theaflavin olarak bilinen bir bileşik antiviral etkiye sahip olduğundan dolayı H1N1grip virüsüne karşı korunmaya yardımcı oluyor. Grip virüsünden korunmak için gün içinde 1-2 fincan yeşil çayda için, içerisine limon ekleyebilirsiniz.

Zencefil :

Taze zencefilin antiviral etkisi olduğu biliyoruz. Bundan faydalanabilmek için 2 tane taze zencefilli dilimleyin ve orta boy bir tencerede suyla en az 45 dakika kaynatın. Her gün 3 fincan içeceğiniz zencefil suyu sizi grip ve soğuk algınlığından koruyacak.

Limon :

Limon, bağışıklık kazandıran C vitamini için mükemmel bir kaynak. Burun tıkanıklıklarıyla uğraşıyorsanız sinüslerinizi temizlemenize yardımcı olması için bir bardak sıcak suya limon ekleyerek içebilirsiniz.

(Visited 42 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 10 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.