Suna Dumankaya’dan Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözüm

Vücutta en ince ve zayıf deri, gözaltı derisidir. Bu nedenle bu bölgedeki kılcal damarlar fazla belirgindir.

Göz altı morluklarının sebebi, kılcal damarlardaki kanın damar dışına sızması ve bu alanda mor ya da bazen siyah renk görünümüne neden olmasıdır.

Kalıtım faktörü, güneş ışınlarının pigmentasyon artışına neden olması, yaş ilerledikçe cilt altı kollojen dokusu azalması ve derinin incelmesi, vücutta ödem oluşumuna neden olan durumlar ve kullanılan bazı ilaçlar, karaciğer ve böbrek hastalıkları da göz etrafında morlukları çoğalabilir.

Ayrıca, göz etrafına uygun olmayan kremlerin kullanılması, uykusuzluk, stres, sigara, alkol ve uyuşturucu kullanımı da göz altı morluklarını artırır.
Her makalemizde dediğimiz gibi öncelikle sebebinin bilmesi gerekir. Göz altı morluklarının neden kaynaklandığını öncelikle bir göz hekimine başvurarak öğrenebilirsiniz.

Ancak, uykusuzluk, yorgunluk, ekran başında uzun süre meşguliyet ve stresten kaynaklı göz altı sorunlarınızı evde kendiniz tedavi edebilirsiniz.

Bu konuda Bitki Uzmanı Suna Dumankaya’nın önerilerine kulak verebilirsiniz.

incirSuna Dumankaya’nın Göz Altı Morlukları için Bitki Kürleri

Göz Altı Morlukları için İncir Ve Kuşburnu Kürü :

Taze inciri ikiye ayırarak göz altlarınıza yaklaşık on beş dakika süresince uygulayarak bekletiniz. Buna takviye olarak demlediğiniz kuşburnu çayını süzerek pamuk yardımıyla göz altınıza uygulayabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları için Elma ve Kahve Kürü :

Kullanabileceğiniz kadar elmayı rendeleyerek suyunu çıkarın. Daha sonra elma suyu içerisine bir tatlı kaşığı türk kahvesi ekleyiniz. Hazırladığınız karışımı gazlı bez içerisine katarak morluk bulunan göz altınıza yerleştiriniz. Haftada üç kez yapmaya dikkat ediniz.

(Visited 165 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 14 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.