Vücuttaki Yağları Yakmanın veya Eritmenin Yolları

Doğru kilo vermek için, kas kaybının önüne geçip, yağları doğru bir şekilde yakmak gerekir.

Peki vücuttaki yağları yakmak veya eritmek için ne yapmalı?

Vücudumuzun büyük kısmını kaplayan su, metabolizmanın hızlanmasında ve yağ yakımının hızlanmasında etkili bir faktördür. Aynı zamanda, aç karnına su içmek de, vücuttan toksik maddelerin atılmasına yardımcı olur.

Yani, su, vücuttaki yağların yakılması veya ertilmesinde çok etkili bir faktördür. Uzun aralıklarla az öğünler yerine, daha sık ve küçük öğünler yemeyi tercih edin. Bu şekilde beslenme, metabolizma ve sindirim sisteminin devamlı çalışmasını sağladığından, daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olacaktır.

Yağları yakmak veya eritmek için yapılması gerekenler :

* Zayıflarken, kas kaybının önüne geçmek için, aminoasitlerden yeteri miktarda almanız gerekir.

* Aminoasitleri, yeteri kadar almadığınız taktirde,  kas kaybı yaşayacak ve verdiğiniz kilonun büyük bir kısmı, kaslardan gidecektir.

* Diyetlerde hedeflenen şey, alınan kalori miktarını düşürmek, kişinin  sporla kalori harcamasını sağlamak ve istenilen kiloya ulaştırmaktır.

* Günlük beslenme miktarınızı gereken miktarda tutun, sonra da yaptığınız spor, vücudunuzdaki yağların yakılmasında,  oldukça etkili olacaktır.

* Yağ, şeker ve ekmekten gerekli miktarda alın.

* Fazla kalori alacağım düşüncesiyle öğün atlamayın.

* Öğün atlayınca, uzayan süre içerisinde vücut, fazla kalori yakımını önlemek amacıyla metabolizmayı yavaşlatacak ve dolayısıyla yağ yakımı yavaşlayacaktır.

* Çay veya kahve tüketmek, merkezi sinir sistemini uyarır ve dolayısıyla metabolizma hızını belirli bir oranda artırır. Aynı zamanda yağ yakımını da hızlandırır.

* Demir içeren gıdalar tüketin. Demir vücutta oksijen taşınması için gereklidir. Yeterli oranda demir almadığınızda yorgunluk hissedebilirsiniz.

* Süt tüketimi de yağ yakmanızda size yardımcı olacaktır. Yağsız veya yarım yağlı süt tüketmeniz yağ emilimini artırıp yağ yakımında yardımcı olur.

* Acıktığınızda hemen atıştırmak yerine, düşüncelerinizi başka bir uğraşa yöneltin. Atıştırmalar, ekstradan, kalori almanıza ve yağ yakımını da engelleyerek kilo almanıza neden olur. Çok acıktığınız da,  atıştırmalıklarınız, cips, çikolata yerine, salata veya meyve ve sebze olmalı.

* Öğünlerinizde lifli besinleri tüketmeye özen gösterin. Lifli (posalı) besinler, sizi, uzun süre tok tutacaktır.

* Yemeğinizi yavaş yavaş ve iyice çiğneyerek tüketin. Midenin beyine doyma sinyallerini göndermesi için en az 10 dakika gibi bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu nedenle lokmaları iyice çiğneyerek, yavaş yemeniz daha kolay doymanızı sağlayacaktır.

* Spor yapın. Yağların en iyi ve en fazla şekilde yakıldığı antrenmanlar, kardiyovasküler egzersizlerdir.

Bisiklet, hızlı yürüyüş, koşu, yüzme, kürek çekme gibi egzersizler bu kategoriye girmektedir.

Spor yaparken doğru nefes almaya dikkat edin.

Vücudun yağları yakmaya başlaması için en az 15-20 dakika geçmesi gerekmektedir. Bu süreden sonra, vücuttaki yağların yakımına başlanır ve spor yaptığınız süre boyunca, yağların yakımı devam eder.

“Vücuttaki Yağları Yakan Bitkisel Formüller” bu konumuz için tıklayınız.

“Vücudunuzdaki Fazla Yağlardan Kurtulmanın Yolları” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 970 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 3 oy)
Latest Comments
  1. Anonim

    Çok iyi bir zayıflama tekniği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.