Kategoriler

Zayıflamak İstiyorsanız

Gerçek zayıflama,  doğru ve sağlıklı beslenerek gerçekleşir.

Peki, sağlıklı bir şekilde zayıflamak ve kilomuzu kalıcı olarak korumak için ne yapmalıyız?

Sağlıklı kiloya kavuşmak için, önce, doğru bilgiye sahip olmak gerekir.

Sağlıklı ve Kalıcı Zayıflık için :

* Protein alın : Kahvaltı dahil her öğünde protein almak metabolizmayı hızlandırır ve daha çok kalori yakmanızı sağlar.

* Unlu besinlerden uzak durun : Beyaz ekmek, pasta ve börek gibi karbonhidrat ağırlıklı besinleri bir süre menünüzden tamamen çıkarın.

 

* İşlenmemiş besinler yiyin : Yediğiniz her şeyin yüzde 90′ı katkısız ve doğal olmalı.

* Nişastayı azaltın : Nişastayı günde bir porsiyona indirin ve bu porsiyonu akşam yemekten kaçının. Nişasta kaynağı olarak patates, fasulye veya yulafı tercih edin.

* Meyveyi çok fazla yemeyin : Günde 2 porsiyondan fazla meyve yemeyin. Bunlarda da yalnızca az şekerli ve bol lifli olanları tercih edin. Muzdan ve meyve suyundan uzak durun. Elma, armut ideal.

* Süt ürünlerine dikkat : Süt ürünlerinden özellikle de inek sütünden uzak durun. Zaman zaman birkaç dilim peynir veya yoğurt yiyebilirsiniz.

* Alkolden uzak durun : Bazı araştırmalar aksini söylese de alkolün meyve-sebzeden alamayacağınız hiçbir bir faydası yok.

* Bitkisel yağlar kullanmayın : Ayçicek ve mısır yağından uzak durun. Bunlar fazla rafine edildiği için ısıtıldıklarında vücutta birikir ve damar tıkanıklığı yapar.

Ne kadar yediğiniz, ne tip yağ yediğinizden daha az önemli. Margarin ya da kızartma yağından uzak durun. En iyisi Omega-3 ve balık yağı.

“Ender Saraç’tan Zayıflamak İsteyenlere 7 Altın Öneri” bu konumuz için tıklayınız.

“Zayıflamak ve Formda Kalmak için Neler Yenilmeli?” bu konumuz için tıklayınız.


YORUMLAR